Imprezy towarzyszące

Mac Ali Turlej

- stylista wizjoner. Na co dzień byczy się w podwarszawskim Sulejówku, gdzie, gładząc kota i 3 psy (Ratlerek i dwa Husky'ie) wymyśla nowe fryzury. Wszystkich zainteresowanych nowym ładem na głowie, zapraszamy, bo Ali będzie strzygł, czesał, wcielał w życie najśmielsze plany. Dla mniej odważnych, wersje sofcie, a dla tradycjonalistów - dostępna wersja z przedziałkiem. Ceny, jak to u nas na festiwalu - śmieszne...

Klub Podróżnika

Między koncertami mamy zawsze godzinę, półtorej, które spędzamy razem. Jest darmowa kawka, herbatka i ciasteczka. No i jest opowieść. Ziutek - Witt Wilczyński powraca do rumuńskich klimatów, bo wsiąkł tam na dobre. Po Rumunii jeździ rowerem także Wrona - Weronika Leczkowska wraz z całą rodziną. Do tego pokazy slajdów. Będzie też opowieść Ossovera, który na zaproszenie organizatorów festiwalu Forde, zwiedzał Norwegię. Co widział opowie. Dodatkowo mamy stoiska z materiałami turystycznymi z Czech, Litwy, Rumunii i naszego Roztocza.

Grzegorz Wassowski

Legendarny głos "starej dobrej Trójki", od lat znany nie tylko jako meloman i koneser sztuki dźwięku, artysta tworzący kabaret literacki, bawiący się słowem. Na jego audycjach wychowało się nie jedno pokolenie. Wiele lat temu, wraz z Wojciechem Mannem, Grzegorz Wassowski przetłumaczył czy raczej spolszczył poemat Lewisa Carrolla o Żreku. Poemat przeleżał w szufladzie, czekając na lepsze czasy i teraz nie dość, że mamy go w postaci książkowej, to jeszcze ukazuje się w dwóch wersjach... Która lepsza??? Nie ważne - warto posłuchać tej niecodziennej historii i zabrać Żreka do domu, z autografem, w cenie kosmicznie zmniejszonej...

Warsztaty muzyczne

Warsztaty prowadzi zespół Kwartet Jorgi i Elisabeth Seitz. Zakończą się wspólnym koncertem na scenie sali kameralnej.

Warsztaty dziennikarskie

Redagujemy codzienną gazetkę festiwalową i uzupełniamy stronę w internecie a także współpracujemy z lokalnymi mediami (prasa, radio, TV) oraz z Polskim Radiem. Każdy, kto chce spróbować swych sił może zwyczajnie do nas przyjść. Warsztaty prowadzą: Wojciech Ossowski, Witt Wilczyński.

Wydawnictwo Graf_ika

specjalizuje się w reprintach antykwarycznych albumach, książkach, grafikach, etc... Są to wydawnictwa niszowe dla wąskiej grupy odbiorców, wykonane z precyzją i na wysokim poziomie, w niewielkich nakładach, na podstawie materiałów wyciągniętych z prywatnych kolekcji, z muzeów i czytelni bibliotecznych.

Działamy na rynku od 2006 roku. Największym powodzeniem cieszą się książki z dziedziny architektury i kulinariów. Poza tym Kultura ludowa Słowian oraz Huculszczyzna podbiła serca studentów i wykładowców na wydziałach etnologii, antropologii oraz kulturoznawstwa.

 
 ---
 
 
© Młodzieżowe Centrum Kultury w Skierniewicach, 2011